IELTS PLANNER

پلنر آیلتس

پلنر آیلتس
پلنر آیلتس

راهنمای استفاده از پلنر آیلتس

این برنامه یک ماهه است و برای داوطلبانی که در سطح نمره هدف خود هستند طراحی شده است. بدین معنی که فقط با ساختار آزمون آشنا شده و کمی تمرین کنند. در پایان ماه داوطلب حدود 8 تست کامل آیلتس را تمرین کرده و باید سعی کنید تست‌ها را با توجه به زمانی که در آزمون اصلی در اختیار دارید انجام دهید. اگر فکر میکنید که نیاز به تمرین بیشتر دارید میتوانید یک ماه دیگر همین برنامه را تکرار کنید.

با توجه به تصویر بالا اگر نیاز به نمره 6.5 داشته باشید باید در همه مهارتها به سطح پایانی B2 رسیده باشید. برای اطلاع از سطح دقیق خود میتوانید در آزمونهای ماک خانه آموزش شرکت کنید.

نحوه تمرین کردن و اجرای پلنر آیلتس

نحوه تمرین ریدینگ و لیسنینگ با پلنر آیلتس

در مهارتهای اسپیکینگ و رایتینگ حتما باید از یک استاد با تجربه کمک بگیرید تا تمرینها و تکالیفی که انجام میدهید را برای شما تصحیح کرده و به شما بازخورد سازنده بدهد. تمام رایتینگها و اسپیکینگهای شما توسط تیم خانه آموزش به صورت حرفه‌ای تصحیح میشوند تا پیشرفت خود را در این دو مهارت مشاهده کنید. برای درک بهتر شما نسبت به موارد مهم نمره‌دهی رایتینگ، یک چک لیست رایتینگ آیلتس با توضیحات و مثال طراحی کرده‌ام که میتوانید از این لینک تهیه کنید.

لینک تهیه چک لیست رایتینگ آیلتس

نحوه تمرین اسپیکینگ و رایتینگ با پلنر آیلتس

برای مهارتهای ریدینگ و لیسنینگ طبق زمانی که در آزمون اصلی دارید 40 سوال را پاسخ دهید. البته اگر در ابتدا وقت کم آوردید نگران نباشید و کمی بیشتر به خود وقت دهید تا تمام سوالات را پاسخ دهید. در مرحله بعد باید پاسخهای خود را که در کاغذ پاسخنامه نوشته‌اید به کسی داده تا از روی پاسخنامه جوابهایتان را چک کند و علامتی کنار پاسخهای غلط بگذارد. در بار دوم به سراغ لیسنینگ یا متن ریدینگ رفته و آن سوالها را بررسی کنید. ببینید میتوانید پاسخ درست را بیابید؟! بعد از این کار میتوانید خودتان به پاسخنامه نگاه کنید و در اینجا تازه کار شما شروع شده است. تحلیل سوالهایی که غلط زده‌اید. از خودتان بپرسید:

چه مدل سوالهایی را غلط جواب داده‌ام؟

در کدام بخش از ریدینگ یا لیسنینگ بیشترین تعداد جواب غلط را داشتم؟

با این تفکر نقادانه به نقاط ضعف و قوت خود پی می‌برید و میتوانید بیشتر روی بهبود ضعفها و ارتقاء نقاط قوت خود تمرکز کنید.

دانلود برگه پاسخنامه ریدینگ آیلتس

دانلود برگه پاسخنامه لیسنینگ آیلتس

دانلود برگه رایتینگ تسک یک

دانلود برگه رایتینگ تسک دو

از چه منابعی برای انجام تست‌های آیلتس استفاده کنم؟

کتابهای تست کمبریج که هر ساله یک نسخه از آن چاپ می‌شود منبع بسیار خوب و معتبریست. همچنین کتابهای تست official IELTS practice materials منبع خوبیست که می‌توانید از آن استفاده کنید.